VJERONAUK

SVETI NIKOLA

Autor: Sanja Lazić, 7. 12. 2021.

Sveti Nikola zaštitnik je djece, siromaha i pomoraca. Cijelog je života shvaćao da je jedini životni put čovjeka ljubav prema Bogu i bližnjemu. Pomagao je ljudima i činio čudesa te je proglašen svetim.

Uoči blagdana sv. Nikole, učenici škole „Mladost“ danima su se pripremali za dolazak sv. Nikole. Izrađivali su čizmice, crtali crteže i pisali poruke sv. Nikoli, pjevali pjesme, ukrašavali panoe u razredima i u holu škole te su na taj način pokazali koliko je ovaj svetac važan u njihovim životima.

Kao omiljeni i željno očekivani svetac djece, 6.prosinca 2021.godine, sv. Nikola posjetio je učenike naše škole.

Svetog Nikolu nije zaustavilo ni teško vrijeme epidemije, došao je svojoj dječici uz poštivanje svih epidemioloških mjera i počastio je djecu prigodnim poklonima. Uz sv. Nikolu došao je i Krampus tražeći zločestu djecu, ali u ovoj školi nije bilo posla za njega, jer su učenici bili dobri i pod zaštitom svetog Nikole. Učenici su sv. Nikolu dočekali s oduševljenjem, veseljem i pjesmom te su mu pokazali svoje likovne radove koji su nastajali u želji za njegovim što bržim dolaskom.

Sv. Nikola je svima zaželio puno uspjeha u radu i svako dobro, a učenici su obećali biti dobri do idućeg susreta s njim.

Kako je izgledao posjet sv. Nikole, možete pogledati u foto galeriji.

Sanja Lazić, vjeroučiteljica

> Informacije o nastavi  > Vjeronauk