> O školi  > Logo škole
Logo škole

OPIS LOGA

Logo se sastoji od tri apstrahirana djeteta različitih veličina i boja. Promjena veličina naglašava sam rast i razvoj. Postavljanje likova u imaginarni krug prezentira savršenstvo oblika kao i broj tri koji je oduvijek bio poznat kao božanski broj. Ruke nemaju šaka niti prstiju nego su zaobljene kao što to djeca čine u svojim

crtežima intelektualnog realizma što je znak djetinjstva, nevinosti te potrebne nadogradnje bića.

Cjelovita kompozicija promiče fluidnost i pokret te je sam prikaz dinamičan te cjelokupnim izgledom podsjeća na mrlje boje ali i na cvijet. Centar troje djece je načinjen u oblom i nepravilnom trokutu koji je u egipatskoj umjetnosti bio znak za srce, a sam trokut opet naglašava broj tri, stabilnost, a u dječjem crtežu tek jednu fazu potrebnog daljnjeg razvoja. Boje su crvena, plava i zelena. Zelena kao boja središnjeg duginog spektra koja je boja intelekta znanja i umjerenosti, a plava i crvena kao boje grada Osijeka, stara i nova boja, prijelaz iz prošlosti u budućnost.

U daljnjem lijevom uglu nalazi se naziv škole: Osnovna škola „MLADOST“ Osijek ispisano TW Cen MT Fontom.

> O školi  > Logo škole