Sigurnost djece na Internetu

Stigli su nam tableti i interaktivna ploča!

Autor: Marijana Ivošević, 7. 2. 2014.

U projekt „Sigurnost djece na internetu“  Osnovna škola Veliki Bukovecušlaje  s partnerskimškolamaOŠ „Mladost“ iz Osijeka, OŠ Mate Lovraka iz Nove Gradiške, OŠ Gripe iz Splita, te Osnovnom školom Popovača. Projekt „Sigurnost djece na internetu“ financira se iz IPA programa za Razvoj ljudskih potencijala. Podršku pri realizaciji pruža im Hrvatska akademska mreža CARNET, Agencija za odgoj i obrazovanje i niz lokalnih institucija i organizacija.

Svakoj od pet škola dodijeljena su 24 tableta i jedna interaktivna ploča, a oni su, upravo stigli i u našu OŠ „Mladost“!

Na njima će učitelji primijeniti svoja znanja koja su stekli sudjelujući u projektu.

Tijekom projekta učitelji će razviti i primijeniti školski kurikulum o sigurnosti djece na internetu. Kurikulum će biti pripremljen za sve razrede osnovne škole i organiziran prema uzrastu učenika. Razvit će se radni materijali, interaktivne igre i politika prihvatljivog korištenja interneta i mobilnih uređaja. Svi materijali bit će dostupni svim školama u Hrvatskoj i pomoći u edukaciji djece, roditelja i učitelja te prevenciji elektroničkog nasilja.

Slogan projekta je „Sigurnih pet za sigurniji net“ koji uključuje pet ključnih postupaka koji djecu uče kako biti sigurniji na internetu.

Pedagoški tim OŠ“Mladost“ projekta

„Sigurnost djece na internetu“

> Informacije o nastavi  > Sigurnost djece na Internetu