KINEZITERAPIJSKI RAD

Autor: Marijana Ivošević, 7. 10. 2013.

Zabavno i korisno – gimnastika u produženom boravku

U rujnu školske godine 2013./2014. grupa produženog boravka voditeljice Željke Rakitić krenula je sa zabavnim i vrlo korisnim vježbama u sportskoj dvorani naše škole!

Kroz vježbe nas vodi učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Boris Lovrić. Pod stručnim vodstvom učenici mogu ostvariti bolji i zdraviji tjelesni razvoj. Vježbe potiču vedrije raspoloženje, tako da vrijedi ona „stara“

– U zdravom tijelu – zdrav duh - .

Zdravstveni odgoj u školama vidljiv je u različitim sadržajima. Mi ga provodimo kroz kineziterapijski rad tj. korektivno-kompenzacijske vježbe prožete igrom !

One vrlo  pozitivno utječu na   tjelesni i psihički razvoj djece.

Dugotrajno nepravilno sjedenje, nošenje teških torbi i općenito loše držanje tijela može ostaviti nepoželjne posljedice koje se teško rješavaju ako se na vrijeme ne krene s vježbanjem.

Za sada,  vježbamo  svaki drugi tjedan, utorkom i četvrtkom od 13.10

do 14.45 !

Uz redovne  vježbe vrlo su važne vježbe za  jačanje mišića kod iskrivljenja kralježnice i problema sa spuštenim stopalima. Osim što marljivo vježbamo, igramo se na različite načine, družimo se, a razmišljamo i o nekim vlastitim igrama koje ćemo osmisliti i s veseljem odigrati.

Vježbe za stopala                                        Istezanje trupa

Jačanje mišića leđa                                    Vježbe za trbuh i leđa

Vježbe sa štapovima                       Vježbe na švedskim ljestvama

Natjecanje – Poligon spretnosti