ADVENT U MLADOSTI 2021.

Autor: Marijana Ivošević, Ivana Kovač, 23. 12. 2021.

Došašće ili advent je vrijeme  pripreme za Božić, dolazak i rođenje Isusa Krista.

Dana 21. prosinca 2021. godine održan je treći Advent u našoj školi u skladu s epidemiološkim mjerma. Advent u Mladosti je poseban događaj  koji nas spaja, ispunjava srce i dušu.

Prošle godine, nažalost, nije održan zbog pandemije, no ove godine na poseban nam je način uljepšao  predbožićno vrijeme u kojem su se ujedinili roditelji, učenici, učitelji i ostali djelatnici škole.

Advent 2021.  videozapis

Svečano otvaranje adventskog sajma započelo je prigodnim i toplim govorom našeg ravnatelja Josipa Jukića u 17 sati u školskom dvorištu. Ravnatelj Josip je pozdravio sve roditelje,bake, djedove, učenike, učitelje, djelatnike škole i ostale posjetitelje našega sajma zaželjevši im blagoslovljen Božić te bolju, uspješniju, zdraviju novu 2022. godinu.

U dvorištu su bili postavljeni različiti štandovi: BOŽIĆNA IZNENAĐENJA/ BOŽIĆNE RUKOTVORINE, SLANI KUTAK, KOLAČARNICA, ČOKOLADARNICA, MIRISAONICA/ČAJARNICA, LANGOŠICE, KOBASICE, RASPLESANI ŠTAND, BOŽIĆNA LUTRIJA i VIJEĆE RODITELJA.

Dvorištem su se širili mirisi  pečenih kobasica, ćevapa, kolača,raznovrsnih čajeva, tople čokolade. Naš adventski sajam posjetilo je puno ljudi. Svi su bili veseli, nasmijani! Uživali smo svim srcem u druženju, kušanju hrane, pjevanju božićnih pjesama na koje nas je pokretao školski Mali i Veliki zbor  te raspjevani i rasplesani učenici uz pjesmu This little light of mine. Kupovali smo proizvode koje su pripremili učitelji zajedno s učenicima te roditelji, bake i djedovi.

U nekim se trenutcima činilo kako je bilo više roditelja nego djece. Najveći redovi su bili ispred štandova s langošicama i kobasicama. Djecu je najviše zanimala božična lutrija. Adventski je sajam trajao do 19 sati.

Ovako čaroban, poseban Advent ima samo Osnovna škola „Mladost“!

Ovim se putem želimo zahvaliti ravnatelju Josipu, svim učiteljima, tetama kuharicama, spremačicama,domarima te roditeljima , bakama i djedovima što su nam ovo adventsko vrijeme svojim trudom, predanošću, marljivošću i ljubavlju učinili tako posebnim u ovim, za sve nas, teškim životnim uvjetima.Važno je istaknuti da prikupljeni novčani prilozi imaju humanitarnu svrhu jer su namijenjeni potrebitim učenicima!

Kristova ljubav sve pobjeđuje!

„ Lijek za srce. Eto, to je Božić. I zato svake godine slavimo Božić. Da bude lijek za naša srca. Da bude lijek za svako srce. I da se nikada ne umorimo vjerovati da može biti bolje. I da se nikada ne prestanemo truditi da bude dobro.“

( Stjepan Lice)

Sretan i blagoslovljen Božić te uspješnu novu 2022.  godinu, punu ljubavi , zdravlja, veselja i dobrote žele vam ponosni učenici Mladostaši!

Niko, Lota, Marko, Tesa (7.b), Mia (5.b), Emanuela (5.a)

ADVENT_2021..pdf (237.50 KB)