ADVENT U MLADOSTI 2019.

Autor: Marijana Ivošević, Ivana Kovač, 14. 12. 2019.

Mir, radost, iščekivanje... obitelj, slavlje, sreća… borovi, svijeće, božićni ukrasi... kolači, topli čaj, topla čokolada, kuhane kobasice... Asocijacije su to na najljepše doba u godini, božićno doba. Središte tog vremena je Advent ili Došašće, priprema za blagdan Božića.

Dana 13. prosinca 2019. godine održan je drugi Advent u našoj školi. Advent u Mladosti događaj je koji nas je prošle godine ispunio i uljepšao nam predbožićno vrijeme , stoga smo se odlučili ponoviti ga i ove godine sa željom da postane tradicija naše škole.

FOTO ALBUM  ADVENT

Svečano otvaranje Adventa ili Došašća te adventskog sajma započeo je u 17 sati u našoj svečanoj dvorani kraćim božićnim programom koji su popratili naši roditelji, bake i djedovi te ostali članovi obitelji i prijatelji. U svečanom božićnom programu sudjelovali su učenici Pjevačkog zbora, učenici iz produženog boravka,naš školski band i gositi u glazbenoj pratnji te su svojim umijećem obogatili adventska događanja u našoj školi. Na kraju svečanoga programa naš ravnatelj Josip Jukić toplim i srdačnim riječima pozdravio je sve učenike i učitelje, djelatnike naše škole te sve goste zaželjevši im blagoslovljen Božić te sretnu i uspješnu nadolazeću novu godinu. Pogledali smo i kratkometražni film o pripremama Adventa u našoj školi. Izmamio je osmijehe na licima učenika, učitelja i roditelja.

Nakon održanog svečanog programa svi smo bili pozvani na adventski sajam u dvorištu naše škole. U dvorištu su bili postavljeni različiti štandovi: BOŽIĆNA IZNENAĐENJA, BOŽIĆNE RUKOTVORINE, SLANI KUTAK, KOLAČARNICA, ČOKOLADARNICA, MIRISAONICA/ČAJARNICA i VIJEĆE RODITELJA.

Uživali smo u slatkim i slanim proizvodima koje su marljivo pripremile naše mame, bake, učiteljice. Ovogodišnje iznenađenje bila je i priprema slasnih kobasica koje su , na naše zadovoljstvo, nestale u trenu. Bile su vrlo ukusne! Uz topli čaj ili uz topli kakao  te vrlo ukusnu hranu družili smo se, zabavljali, obilazili štandove, pjevušili božićne pjesme zajedno s našim roditeljima. Osjetio se božićni duh zajedništva te ljubavi. Dvorište je krasio visoki bor ukrašen božićnim ukrasima kojem su se najviše divili oni najmlađi.

Mogli bismo reći da je ovogodišnji sajam bio vrlo uspješan jer su svi bili nasmijani, veseli, bezbrižni, u duhu zajedništva.  Nestrpljivo očekujemo sljedeći Advent!

Tena Vanek, Dora Mikinčić, Matea Sabljar, Laura Azenić ( 7.b)