Slavonijo, u srcu te nosim!

Autor: Marijana Ivošević, Ivana Bilandžić, 20. 5. 2019.

U petak, 17. svibnja 2019. godine, obilježili smo Dan škole našim školskim projektom: Slavonijo, u srcu te nosim, Osijek- grade, tobom se ponosim. U projektu su sudjelovali svi učenici zajedno sa svojim učiteljima te su veselo dočekali petak kako bi mogli izložiti sve ono što su radili tijekom cijele nastavne godine.
Na početku svečanosti svima se obratio naš ravnatelj, Josip Jukić, koji je poželio dobrodošlicu svim okupljenima te sve pozvao na druženje i uživanje u svemu pripremljenome. Nakon ravnatelja, zbor je još više razveselio goste, koji su žurno krenuli u razgledavanje.
U ponudi je bilo svega. Kuhao se čobanac, bilo je i omiljenog kruha s masti i crvenom paprikom, kobasice i poneki "čvarci" vrlo su brzo nestali.
Okupljeni su se mogli uslikati za turističku razglednicu, mogli su pročitati, a i ponijeti kući, razne zdrave recepte i knjižice prehrane s nutritivnim vrijednostima svake namirnice.
Ni sportskoga dijela nije nedostajalo, učenici su se natjecali u starim slavonskim sportovima, dok su ih roditelji i učitelji bodrili i navijali.

Zahvaljujemo svima koji su nas došli podržati na naš Dan škole, zajedno smo stvorili divne uspomene na jedan odličan dan! Vidimo se opet sljedeće godine.