22. Zimska škola matematike

Autor: Ana Martinčević, 17. 1. 2015.

Suština matematike je u njezinoj vječnoj mladosti. Moto je ovogodišnje, 22. Zimske škole matematike za učenike osnovnih škola, održane 7. i 8.siječnja 2015. u OŠ „Mladost“, u organizaciji te škole, Udruge matematičara Osijek i Odjela za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera. Zimska škola matematike održava se za učenike od 4.-8.r osnovne škole.

Predavači su nastavnici zaposleni u osnovnim školama grada Osijeka i Baranje. Gošća ovogodišnje Zimske škole matematike  s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Zagrebu, doc.dr.sc. Franka Miriam Brűckler je profesorica koja je dala golemi doprinos popularizaciji matematike u Hrvatskoj. Profesorica Brűckler održala je zanimljivo i zabavno predavanje naslovljeno Magični kvadrati i srodna im bića.

Održano je 10 radionica na sljedeće teme: Igrom do matematičkih rješenja, Površine i opsezi geometrijskih likova, Djeljivost prirodnih brojeva, Zanimljivi razlomci, Trokut, Trapez, Crtanje rozeta, Taj čudesni svijet prostih brojeva, Diofantske jednadžbe i Algebarski razlomci. Naglasak je bio na  korištenju web alata i digitalnog tehnologiji, koja je bliska današnjoj djeci.

Na Zimsku školu matematike odazvalo se 104 učenika s područja Osječko-baranjske županije. Djeca vole matematiku te žele naučiti nešto novo i zanimljivo. Želja nam je još više popularizirati matematiku i razvijati interes za matematiku.

Zimska matematička škola za učenike osnovnih škola odvija se pod voditeljstvom Ane Martinčević, prof.matematike te Goranke Janjić, učiteljice razredne nastave u OŠ „Mladost“, ravnatelja Josipa Jukića te predsjednika Udruge matematičara Osijek, Kristiana Saboa.

FOTO-GALERIJA

Vezani linkovi: