> O školi

ENERGETSKA OBNOVA ŠKOLE

Završeni radovi na energetskoj obnovi OŠ "Mladost"

Održana je konferencija kojom su promovirani završeni projekti energetske obnove te u sklopu koje su predstavljene dobrobiti projekta i uštede koje će ubuduće biti ostvarene unutar sustava.

Škola je dobila uporabnu dozvolu za radove koji su učinjeni, a to su: obnova ovojnica i ravnih krovova, zamjena vanjske stolarije, termostatskih ventila i glava, zamjena svih rasvjetnih tijela. Također ugrađeni su i ventilacijskih sustavi i sustavi za daljinsko očitavanje potrošnje energije i vode. Procijenjena ušteda toplinske energije u školi  "Mladost" Osijek preko 53 posto. Kada zbrojimo uštedu električne i toplinske energije na godišnjoj razini u školi "Mladost" Osijek planirana je ušteda od čak 270 tisuća kuna.

Valja napomenuti da se po okončanju energetske obnove ne štedi samo na energentima već i na troškovima održavanja. Konferencija je održana ispred OŠ "Mladost" čije je ravnatelj, Josip Jukić, istaknuo što obnova školske zgrade znači za školarce i zaposlenike škole. "Svi smo svjesni da je osim kompetencije učitelja i opremljenosti škole, sam ambijent i prostor za učenje jako važan za odgoj i obrazovanje naše djece. Sada imamo i tu komponentu. Naši će učenici imati ugodnije ozračje, energetski učinkovitije i vjerujem da će time imati i bolje rezultate u odgojno obrazovnom procesu", rekao je Jukić.

Zamjenik gradonačelnika Osijeka Boris Piližota kazao je kako su mu upravo ovakvi projekti energetske obnove jedni od najdražih gradskih projekata, te objasnio da su radovi obuhvatili zamjenu vanjske stolarije, rasvjete i stare toplinske podstanice, izolaciju vanjskih zidova i ravnog krova, ugradnju termostatskih ventila i glava, te ugradnju sustava ventilacije zgrada, kao i sustava daljinskog očitavanja potrošnje energije i vode s mogućnošću spajanja na ISGE. Mijenjamo vizuru grada obnavljajući javne zgrade u gradskom vlasništvu, prvenstveno škole, vrtiće i športske objekte. Isto tako, stvaramo puno bolje i kvalitetnije uvjete za naše najmlađe ali i zaposlenike naših ustanova. To su samoodrživi projekti koji kroz uštede sami sebe kroz godine isplaćuju, istaknuo je Piližota.

FOTO - ALBUM

> O školi