~ Hrvatske pobjednice projektnog Oxford University Press natjecanja iz engleskog jezika The Project Competition 2022 ~

Autor: Marijeta Kvetek, 9. 6. 2022.

Mjeseci projektnog rada urodili plodom

Na natjecanju OUP-a pod nazivom The Project Competition 2022 između ukupno 48 prijavljenih projektnih timova u Hrvatskoj, u kategoriji učenika od 10 do 13 godina videom koji promiče kvalitetniji san pobijedio je tim Elene Havelka, Lene Ivković, Katje Jeremić i Petre Žulj (6. b razred).

"Radi se o odličnom video koji istražuje spavanje. Zaslužena pobjeda!"
- OUP Croatia

Pobjednički video: https://bit.ly/SleepingPR

Put do pobjede korak po korak

Učenice su početkom projektnog natjecanja u studenom 2021. pokrenule istraživanje o prvoj projektnoj temi - Climate change

Djevojke su istraživale probleme s kojima se svijet susreće i navodile rješenja s ciljem da detaljno razviju jedno rješenje.
Radile su u svim uvjetima, a projektne sastanke nisu propuštale pa makar ih se moralo "nacrtati", što je vidljivo iz fotografije.

MicrosoftTeams-image (24).png

S vremenom njihovu je posebnu pažnju zadobila druga projektna tema - Health and Wellbeing i unutar nje su osmislile podtemu sna, jer im je bila bliska, aktualna i po njihovom mišljenju potrebna njima i njihovim prijateljima.

MicrosoftTeams-image (28)_LI.jpg

Istražile su zdrave navike spavanja koje su potom anketirale kod 47 naših šestaša i osmislile jednostavno rješenje za kvalitetniji san.

image.png

Cjelokupni projektni rad sažele su svojim videom koji su predale pri zatvaranju natjecanja krajem ožujka 2022., a pobjedom se oduševile kad im je objavljena krajem svibnja.

Korisne nagrade za promicanje znanja engleskog jezika, očuvanja okoliša i dobrostanja zahvalno su primljene od partnera OUP-a: Profil Kletta i njihovih predstavnica.

Mentorica Marijeta Musulin