Održana 26. Zimska matematička škola

Autor: Marijana Ivošević, 3. 1. 2019.

U organizaciji Osnovne  škole  „Mladost“, Osijek, Udruge matematičara Osijek i Odjela za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku i ove školske godine u prostorijama Osnovne škole "Mladost" Osijek, Sjenjak 7, Osijek, 14.prosinca 2018. Održana je   već  tradicionalna 26. Zimska matematička škola za učenike osnovnih  škola.

Zimska matematička  škola za učenike osnovnih  škola središnje je mjesto okupljanja najvrsnijih učenika osnovnih  škola te predstavlja prirodan most suradnje osnovnih  škola, strukovne udruge i osječke akademske zajednice.  U  radu je prijavljeno 388  učenika od četvrtog  do osmog razreda osnovnih  škola.

Predavači su bili učitelji zaposleni u osnovnim  školama naše županije, sveučilišni profesori s Odjela za matematiku i Foozos-a, te studenti. Posebno nam je zadovoljstvo istaknuti  gostovanje mentora udruge Mladih nadaranenih matematičara „Marin Getaldić“ iz Zagreba.

Predavanja i radionice obuhvatile su  široki spektar tema od zabavnih do vrlo zahtjevnih sadržaja, a koje ciljano potiču razvoj matematičkih kompetencija i vještina uz korištenje informacijskih i komunikacijskih tehnologija (IKT).

Moto ovogodišnje 25. Zimske matematičke škole je :„Snagom matematičke misli“, s ciljem poticanja novih naraštaja da oni budu ti koji će u bliskoj budućnosti snagom matematičke misli stvarati nove vrijednosti.

Ponosni smo na Zimsku matematičku školu  jer je jedinstvena dugogodišnja tradicija rada i ono po čemu prepoznaju našu školu, a godinama popularizira i skida stigmu matematike kao dosadne i teške.

U sklopu 26. Zimske škole matematike održana su sljedeća predavanja i radionice:

14.prosinca 2018. Osnovna škola „Mladost“, Sjenjak 7, Osijek

RAZRED

IME I PREZIME PREDAVAČA

TEMA

4.

Diana Moslavac Bičvić,

Sanja Golubičić, Marija Sertić

Vjerojatnost

4.

Željko Gregorović,

Jelena Kišosondi i Filipa Igrec

Priča tangramom

Ivana Nenadić i Dunja Kasač Krmpotić

Znanje se množi dijeljenjem - pravila djeljivosti prirodnih brojeva

Anita Čorak

Skupovi

Tomislava Jukić

Mozgalice

Sandra Štiks

Želim...štedim... kupim- osnove financijske pismenosti

Katarina Vincetić

Singapurska metoda modela

Katarina Kretić

Matematički izazovi

7.

Boris Bubalović

Legići u matematici za
legice i lege

7.

Ljubica Selak-Zeljko

Snježana Fuis

Raddar- matematika za radoznale

8.

Marija Miloloža Pandur

Marija Špringman

Kako je Mary sašila krivulju

8.

Jasmina Alilović i Tanja Paris

Igrokaz u nastavi matematike - Pitagora

Voditeljica Zimske škole matematike                                  Ravnatelj OŠ „Mladost“, Osijek

razredne nastave                                                                                    Josip Jukić, mag.prim.educ.

Goranka Janjić, učiteljica razredne nastave

Voditeljica Zimske škole matematike                           Predsjednik Udruge matematičara Osijek

predmetne nastave                                                                           izv.prof.dr.sc. Nenad Šuvak

Brankica Majdiš, prof. matematike i informatike