Skype-a-Thon

Autor: Marijana Ivošević, Nikolina Mandić Gregić, 14. 11. 2018.

I ove se godine naša škola uključila u sudjelovanje na još jednom Skype-a-Thonu koji tvrtka Microsoft organizira kroz program Microsoft in Education. Skype-a-Thon se održao 13. i 14. studenog tijekom 48 sati, a zbog vremenskih razlika neki su se uključili i dan ranije. U našoj su školi u Skype-a-Thonu sudjelovali učenici predmetne nastave uz učitelje Marijetu Musulin, Petra Kopunovića-Legetina i Nikolinu Mandić te su se povezali s učenicima i učiteljima diljem svijeta. Cilj ovogodišnjeg Skype-a-Thona bio je prijeći 14 milijuna virtualnih milja, a učenici i učitelji sa svih kontinenata svojim su aktivnostima prešli više od 22 milijuna. Doprinos tome dali su i naši učenici koji su sudjelovali u Mystery Skypeu i Skype suradnji s učiteljima i učenicima iz Rusije, Saudijske Arabije, Indije, Pakistana, Južne Afrike, Tunisa, Egipta, Malezije, Norveške, Srbije, Nigerije i SAD-a (Los Angeles, Texas, New Jersey).

U tjednu tolerancije upoznali smo ljude različitih nacionalnosti, vjera, rasa, jezika i kultura, pjevali i plesali, razgovarali o našim različitostima, ali i sličnostima. Skype-a-Thon je ove godine imao i humanitaran cilj te će Microsoft za svakih 400 pređenih milja osigurati sredstva za obrazovanje jednog djeteta u potrebi kroz projekt ,,We''. Sretni smo jer smo i mi s kolegama koji su surađivali s nama dali doprinos tome za više od 100 djece!